Gnostiska Illuminati riktar sig mot blodlinje-eliten 2021, offensiven börjar

8 mars 2021
Benjamin Fulford, Veckobrev
https://benjaminfulford.net/


Gnostiska Illuminati har meddelat att specialstyrkor kommer att jaga och arrestera eller vid behov avrätta följande krigsförbrytare: drottning Elizabeth II, påven Francis, Aga Khan IV, Dalai Lama, Ayatollah Khomeini från Iran, David Rockefeller Jr., de schweiziska och franska filialerna av familjen Rothschild, Gianmario Ferramonti från P3-frimurarna, Victor Emanuel, bröderna Agnelli, Benjamin Netanyahu, baron Jarod Kenneth Wilhelm Thyssen DeCoste och många andra.


Åtalet mot drottning Elizabeth II för folkmord i Canada

https://bakomkulisserna.biz/2019/03/23/atalet-mot-drottning-elizabeth-ii-for-folkmord-i-canada/


Dessa människor har satts på mållistan eftersom de offentligt har främjat massinjektion av experimentella genterapivacciner som förändrar DNA-funktionen baserat på en bevisligen bedräglig pandemi. Detta är ett folkmordsförsök och förtjänar dödsstraff enligt gällande internationell lag. MI6, Pentagon, CIA, Asian Secret Society och Gnostic Illuminati källor är överens.

Dessa personer är också de högst rankade identifierbara medlemmarna inom politbyrån i den khazariska maffian, är källorna överens om. Genom att arrestera och ifrågasätta dem kan en tydlig väg mot planetens befrielse möjliggöras.

Det här är gruppen som kontrollerar ett gammalt system för totalitarism som kallas babyloniskt skuldslavarbete och symboliseras av ett öga högst upp i en pyramid.

Detta system av slaveri har spårats tillbaka till gruppen som överlämnade de tio budorden till Moses. Om du läser de ocensurerade versionerna av Bibeln, kommer du att upptäcka att den så kallade ”Gud”, som överlämnade dessa bud, hotade att döda människor med pilar, mörda en serie judiska ledare och krävde hyllning i form av guld, silver, purpurfärgade fårskinn, aromolja etc. Detta är inte en ”Gud”, utan snarare en mycket sofistikerad grupp mänskliga slavar som är kända för vanliga människor som ”Satan”.

Den här författaren har en personlig anledning att hålla med Illuminati, världens underrättelsetjänster och tusentals advokater om att detta pågående pandemibedrägeri måste vara föremål för en krigsförbrytartribunal i Nürnberg. I förra veckan fick jag följande brev:

公益社団法人日本外国特派員協会
The Foreign Correspondents’ Club of Japan

100-0005 Japan, Tokyo-to, Chiyoda-ku, Marunouchi, 3-2-3, Marunouchi Nijubashi Building 5Fhttp://www.fccj.or.jp E-mail: front@fccj.or.jp Tel:+81-3-3211-3161 Fax:+81-3-3211-3168

March 5, 2021     Re: Masks in the Club

5 mars 2021 Re: Masker i klubben

Kära Mr. Benjamin S. Fulford. FCCJ-styrelsen vill påminna dig om att det är klubbens policy att alla ska ha en mask medan de är på plats, förutom när de äter eller dricker, medan pandemin fortsätter. De vetenskapliga bevisen tyder på att detta är ett effektivt sätt att minska risken för infektion med ett virus som annars kan leda till dödsfall eller allvarlig, långvarig sjukdom. Styrelsen har informerats om att du ibland har vägrat att uppfylla detta krav. Medan vi värdesätter dina bidrag till klubben är det orättvist att få andra medlemmar eller personal att frukta för sina liv eller hälsa, oavsett vad din egen personliga tro kan handla om Covid-19 eller masker. När du är i klubbens lokaler, använd en mask som täcker näsan och munnen. Om du inte kan göra det ber vi att du undviker att besöka klubben under pandemin. Tack för ditt samarbete. FCCJ-styrelsen.

Här var mitt svar:

Vänligen meddela styrelsen att jag gärna vill följa dem om de är villiga att förse mig med vetenskapliga bevis. Annars kommer jag som journalist som söker sanning från fakta att informera världen att de agerar utifrån vidskepelse. Varken CDC eller WHO har visat att viruset finns. Så i journalistikens intresse utmanar jag dem till en faktabaserad debatt i ämnet. Om de vägrar att debattera med mig kommer jag inte att följa det.

Kiyoshi Kurokawa - Health and Global Policy Institute(HGPI) The global health policy think tank.Eftersom de inte svarade mig misstänker jag att den verkliga anledningen till att de ville tvinga mig till att bära mask är att jag den 2 mars förstörde deras försök till att rentvå massmordsattacken den 11 mars 20011 i Fukushima, Japan. De fick Kiyoshi Kurokawa, (bilden) som ledde den japanska parlamentariska utredningen angående Fukushima, och som försökte rentvå händelsen genom att skylla den på den japanska regeringens inkompetens.

Riser Drilling Vessel [Chikyu] (Plastic model) - HobbySearch Military Model StoreJag frågade emellertid Kurokawa varför djuphavsborrningsfartyget Chikyu borrade i havet vid jordbävningens exakta centrum under veckorna före katastrofen. Jag påpekade också att den japanska och australiensiska militära underrättelsetjänsten sa att ett kärnvapen hade placerats ombord på fartyget. Jag frågade också varför det israeliska företaget Magna BSP hade fått ansvaret för säkerheten vid fabriken i Fukushima omedelbart före katastrofen. Detta drev Kurokawa och hans hanterare till vansinne genom att säga ”Det japanska folket skyddades inte av militär styrka”. Med andra ord misslyckades den amerikanska och japanska militären sin plikt den dagen.

Låt oss nu återgå till ”pandemin”. Det är en grundläggande princip för logik att om man inte kan bevisa att något inte finns, men ändå ska man kunna bevisa att något finns. Så någon kan säga, ”det finns en galax gjord av lila spagetti” och ingen kan bevisa att de har fel. Men om eliten vill att människor ska kväva sig med ohygieniska masker för att ”bekämpa ett virus”, måste de kunna bevisa att det finns. Hittills har varken CDC eller WHO eller någon annan kunnat producera ett enda prov av den så kallade Covid-19, eller Sars Cov 2, eller vad de nu kallar det. Däremot finns det en överväldigande mängd bevis för att vaccinförespråkarna använder sig av försäkringsbedrägerier och andra medel för att tvinga läkare till att märka sjukdomar som influensa, lunginflammation, förkylning och tuberkulos som ”Covid-19”.

Det är därför en militär och juridisk kampanj har börjat mot den här Khazariska maffians politbyrån. Här är vad MI6 har att säga om ämnet:

Sionics Weapon Systems”De bevis vi har pekar på är att Världsbanken år 1975 gjorde grundorsaksanalysen av förplaneringen [till ”pandemin”]. Det som gav militären bekymmer var SIONICS i kombination med nano-partiklarna som fanns i vaccinerna och sedan bröt helvetet ut, och därefter gick vi in på offensiven genom defensiven.
SIONICS betyder Systems of Insurgency Negation and Counter Subversion – i princip knäpper dina politiska motståndare på eller dämpar befolkningsuppror. Folkmord är inte långt ifrån vad det här handlar om, och befolkningsminskningsidiotin hos den Luciferiska Kulten som kontrollerar FN”.

I förra veckan kontaktade de asiatiska hemliga sällskapen och White Dragon Society och deras allierade Malteserriddarna och Västerländska hemliga sällskap om att förbättra sättet på vilket denna planet vi alla delar och leds. Ledarna för de Västerländska hemliga sällskapen sa …

ingenting från och med den dag då denna rapport publicerades. Vi antar att Malteserriddarnas ledare som förmedlade vårt budskap sprang in på ovannämnda politbyrå för Västerländsk monoteism alias babylonisk tyranni och de vägrade att komma till förhandlingarna.

Det är därför jakten på deras ledarskap har börjat på allvar.

I ett försök att identifiera orsaken till problemen bad MI6 oss att titta på dessa kommentarer som publicerades på min webbplats som sammanfattade ett samtal mellan Kim Goguen och Charlie Ward.

I föredraget diskuterade de vem som var ansvarig för planetens flerlagers styrsystem. De noterar också att den sedan länge utlovade ”ekonomiska återställningen” aldrig händer.

De trodde att det var den kinesiska Dragon-familjen, men sedan insåg de att de alltid väntar på ett svar; vilket betyder att Dragon-familjen svarar till någon annan. Ward sa att det finns ett 8-lagers styrsystem.

Kommentatorn som sammanfattade deras samtal konstaterar att de inte nämnde ”Black Sun in Europe / USA, the Nazi Fourth Reich Masonic / Demonic Templars baserade i Schweiz”

Baserat på årtionden av erfarenhet av att förhandla personligen med både de synliga ledarna i världen och cheferna för olika hemliga sällskap som drar i trådarna, håller vi med Gnostic Illuminati:

”Problemet ligger hos gruppen individer som kontrollerar västerländsk monoteism. Denna grupp leds av en kommitté.”

Vad vi kan upptäcka är att en ledarskapsgrupp existerar ovanför den offentligt synliga påven, drottningen, iranska ayatollan och USA:s president etc. Denna grupp kan få dem att främja oprövade vacciner på en bevisligen obefintlig pandemi. Vi kan också se att Afrika och större delen av Asien förblir utanför denna kontrollgrupp eftersom de inte följer pandemibedrägeriet.

Det är därför vi håller med Gnostic Illuminati, MI6, etc, för att hitta ett svar och vi måste gå efter ett synligt ledarskap. Drottningen och påven som nu visas offentligt är uppenbara bedragare. MI6 har inte kunnat få analog bekräftelse på att drottning Elizabeth II lever så den som driver på vacciner på TV är ett bedrägeri. Dito gäller Påven.

När det gäller hemliga ledarskap i Öst är det vad jag har lärt mig från årtionden av att påverka varandra med deras synliga och osynliga ledarskap.

I Asien spårar de hemliga sällskapen, såsom den trebenta kråkan som styr Shinto, den nordkoreanska regimen och andra grupper som har sina rötter i Tibet. Ledarna för dessa grupper säger att de bröt sig ut ur gruppen som kontrollerar västerländsk monoteism för cirka 3 000 år sedan. Båda grupperna hävdar att de härstammar från de egyptiska faraonerna och utövar soldyrkan.

Det talas också mycket om asiatiska äldste och drakfamiljen. Dessa är separata från den tibetanska gruppen. De spåras tillbaka till de olika kinesiska kejserliga ättlingarna. Så till exempel går Li-släktnamnet tillbaka till Tang-dynastin. Bland de intressanta personer som ingår här finns Li Keqiang, Kinas nummer 2 och Tycoon Richard Li.

Den andra kraftfulla gruppen är Mei Hwa eller Plum Blossom-gruppen baserad på Taiwan. Det här är arvingarna till Ming. De har erbjudit den här författaren livräddande skydd tidigare, så jag kommer att hålla deras namn hemliga.

Masayoshi Son: Từ người nhặt đồ thừa thành tỷ phú giàu nhất Nhật Bản

Sung-dynastins arvingar är också mycket viktiga. De har tidigare representerats av Sun (Sung) Yat Sen, grundaren av det moderna Kina och Soong-systrarna. Den mest synliga medlemmen i denna familj är nu Son (Sung) Masayoshi från Softbank-gruppen. Son fick kontrollen över Musashi-stöldmaskineriet i Japan av familjen Rockefeller för några år sedan. Han måste ifrågasättas.

Detta var vad asiatiska kungligheter och CIA i Sydostasien hade att rapportera om Rockefellers och deras kinesiska samband:

“Under 100 år investerade familjen Rockefeller enligt uppgift miljarder dollar i Kina och utvidgade sitt fokus från medicinrelaterade ämnen som biologi, kemi och fysik till en bredare version av studier inom arkeologi, genetik, jordbruk, ekonomi etc. Familjen Rockefeller investeringshistoria i Kina går tillbaka till 1863 när David Rockefellers farfar John Rockefeller Sr. sålde fotogen till kineserna. Under 1900-talet har Rockefeller-stiftelsen stöttat flera hundra kinesiska institutioner och många tusen kinesiska forskare och utövare.”

Dessutom har David Rockefeller varit känd för att ”så sitt utsäde”, och har minst 30 barn i Kina mellan 1973 och 1980-talet, enligt CIA. Kom ihåg att hans sonson Mark Zuckerberg har en kinesisk fru. Rockefellers gjorde USA beroende av Kina, konstaterar de. ”Kan detta vara anledningen till att Kina följer Rockefeller Foundation ‘lockstep’ playbook under detta” Coronavirus ”-utbrott,” frågar CIA.

Ovanstående information ger svaren på följande frågor och iakttagelser från NSA:

”DC Live Traffic-kameror … ingen trafik framför Trump Hotel 3 kvarter från Vita huset. Trafikkameror … US Treasury Buildings i DC är tomma, New York Stock Exchange är lediga .. Ingen Kongress, ingen USA:s Högsta Domstol, ingen president, ingen US Treasury, inget New York Stock Exchange .. alla tomma byggnader.. så .. vem hantera den amerikanska dollarn ??? ”

Enligt Dragon-familjen är svaret Kina.

Det är därför Joe Biden nu är den första amerikanska presidenten på 100 år som INTE har hållit en presskonferens under sina första 30 dagar på kontoret.
Om Västerlänsk ledning vill göra något åt detta överlämnande av USA:s kontroll till Kina av Rockefellers och deras likar, måste de störta den khazariska maffians politbyrån och ersätta deras system med en hybrid av meritokrati och demokrati.

Gnostiska Illuminati försökte störta Rockefellers genom att sätta Donald Trump vid makten 2016 istället för Hillary Rockefeller Clinton. Men medan Trump lyckades med en partiell rensning misslyckades han med att avvärja US Corporation:s konkurs. Därför har Rockefellers överlämnande av USA till Kina, genom det stulna valet 2020, lyckats så här långt.

Visserligen lyckades Pentagon och Gnostic Illuminati ta kontrollen över Joe Biden CGI och vända det mot Kina. Det är därför Kina sedan försökte och misslyckades med att invadera Taiwan, som rapporterats om i tidigare nyhetsbrev. Det är nu ett oroligt dödläge.

Kina har dock fördelen med att vinna på lång sikt eftersom de har en framtida planeringsfunktion som tjänar folket. Du kan se detta genom att titta på deras nyligen tillkännagivna femårsplan.

I väst har den långsiktiga planeringen handlat om förslavning och centralisering under kontrollen av den satanistiska khazariska maffian. Resultatet har varit den överväldigande koncentrationen av rikedom i händerna på de översta 0,01 % och den miljö / samhällskollaps som den orsakar.

Tills västvärlden inrättar en framtida planeringsfunktion, bättre än den som Kina använder, ju mer tid som går, desto svagare blir de.Kategorier:Hälsa, Media, Rättsstat, Uncategorized, Världspolitik

Etiketter:, , , ,

5 svar

 1. DOKUMENT
  ”Konvergerande tekniker för att förbättra mänsklig prestanda”
  ”NANOTEKNOLOGI, BIOTEKNOLOGI, INFORMATION TECHNOLOGY AND COGNITIVE SCIENCE”
  National Science Foundation / Department of Commerce-sponsrad rapport – juni 2002

  Klicka för att komma åt NBIC_pre_publication.pdf

  Gilla

  • Prestera är en sak, att vara och LEVA ofta en annan. Det finns ju planer pä att göra oss till bättre slavar utan ”onödig” spiritualitet, se t.ex. Schwab och ”reset.” Men är inte att LEVA mycket mera än det? Hör inte t.ex. känslor också till? Och kultur, tradition, andlighet, mening med livet, själsliv osv. Vad har vi för glädje av en transhumanism som gör oss till funktionerande zombies?

   Gilla

 2. Var försiktig med orden! ”Gnostisk” är en ofta missbrukat beteckning som av en del missuppfattas som antikristlig eller rentav satanistisk, vilket ofta väl stämmer med frimureri och Illuminater. Men det finns också en helt annan aspekt: Den ursprungliga kristendomen som uppdagas 1945 med fynd av ett urkristet bibliotek i Nag Hammadi i Egypten. Den gnostiska KRISTENDOMEN torde ha sitt ursprung i den inre kretsen kring Jesus och vad han lärde sina lärjungar, av vilket bara en del ingick i Nya Testamentet (och även därvid inte alltid tolkas riktigt). Man måste alltså strikt skilja mellan en mörk och ofta satanistisk gnosticism och en ljus URKRISTEN gnosticisam. Den senare bekämpas av kyrkor och kristna organisationer som är måna om att bibehålla sin MAKT över medlemmar och andra människor och därvid förråder Jesu läror utöver det som i väldigt nedbantad form blev NT. Han lärde mycket mera än vad som står där och Nag Hammadi, katarer och andra har bevarat mycket som man i kyrkliga och ”skolteologiska” maktstrukturer inte vill att vi skall veta.

  Gilla

%d bloggare gillar detta: